Pałeczki z kurczaka nie muszą być nudne. Przygotowane w ciekawy sposób mogą wystąpić jako lekkie, ciekawe danie, które można bez obaw zaserwować gościom. Danie to jest idealne na gorące letnie dni. Cytrynowy smak kurczaka i lekka sałatka z rukoli i buraka spowoduje, że będziesz częściej wracać do tego dania.

Cytrynowe pałeczki z kurczaka oraz sałatką z rukoli

Pałeczki z kurczaka są łatwe i szybkie do przyrządzenia. Czas przygotowania wydłuża się jedynie przez konieczność zamarynowania, co można zrobić dzień wcześniej. Danie to jest lekkie i przyjemne – idealne na gorące, letnie dni, kiedy nie mamy ochoty na ciężkie potrawy.

Mięso zostało zamarynowane w cytrynowej marynacie, do której użyliśmy sparzonej skórki z cytryny. Skórkę parzy się trzykrotnie w świeżej, gorącej wodzie, co pozwala uniknąć goryczki. Tak przygotowana cytryna jest gotowa do użycia.  Ciekawego aromatu dodał również rozmaryn. Jego listki zostały dodane zarówno do marynaty jak i do pieczenia.

Pałeczki w trakcie pieczenia powinny być polewane marynatą. Czas pieczenia powinien być na tyle długi, żeby mięso było miękkie i soczyste.

Ciekawym dodatkiem jest sałatka z rukoli. Jest szybka i prosta. Wystarczy na talerzu rozłożyć umytą rukolę, ugotowane i cienko pokrojone buraki, pokruszony ser. Całość polewany przygotowanym sosem z cebulą i pistacjami.

W ten sposób przygotowane pałeczki mogą być również grillowane. Będą wówczas pyszną przekąską do letnie popołudnia.